Будівництво лісових доріг

Під час будівництва лісових доріг в складних грунтово-гідрологічних умовах, виникає проблема забезпечення необхідної експлуатаційної надійності.

Ґрунти як будівельний матеріал слабко чинять опір багаторазовим навантаженням від лісовозного транспорту, що приводить до зносу і колієутворення дорожнього покриттях. Це зумовлено структурою матеріалу, що представляє собою суміш дискретних часток різної форми і розмірів, здатних зміщуватись під дією навантажень. Запобігти зсувам або значно зменшити їх можна шляхом введення в дорожні конструкції об'ємну геогратку.

Застосування геогратки Геодор дозволяє створити дорожні конструкції, що володіють підвищеними експлуатаційними властивостями і здатні витримувати навантаження від транспорту великої вантажопідйомності. Використання геограток обумовлено їх високою міцністю, стійкістю до впливу гідрогеологічних факторів і екологічною безпекою. Георешітка дозволяє збільшити зчеплення незв'язною матеріалу, що застосовується в шарах дорожнього одягу. Об'ємна чарункова структура геогратки під навантаженням локалізує деформації, яким піддається заповнювач (грунт). При цьому пасивний опір суміжних комірок з наповнювачем, тісний взаємозв'язок заповнювач - георешітка , забезпечують підвищення жорсткості дорожньої конструкції. Комірки геогратки перерозподіляють активний вертикальний тиск на грунт на більші поверхні, в результаті чого інтенсивність колієутворення знижується на 40% . Зв'язок комірок геогратки, взаємне їх блокування , чинить опір зсувним процесам , обмежує нерівномірне просідання геогратки, а разом з тим і дорожньої конструкції. Використання геограток як елемент посилення позитивно впливає на напружено-деформований стан дорожніх конструкцій, дозволяє істотно підвищити міцність грунтогравійної дороги, що використовується для вивезення деревини. За рахунок зниження накопичення залишкових деформацій (колієутворення) можна збільшити міжремонтні терміни і знизити майбутні витрати на утримання та ремонт лісових доріг.

Армування геограткою Геодор дорожніх конструкцій є досить ефективним способом будівництва лісових доріг в складних умовах, з огляду на далеко не завжди економічно виправдані традиційні методи (заміна грунтів, технічна меліорація, використання дерев'яних настилів і щитів). Запропоновані дорожні конструкції з використанням об'ємних геограток добре зарекомендували себе в країнах Північної Америки та Європи ,як ефективне рішення будівництва лісових доріг, завдяки своїй технологічності та відповідності екологічним вимогам