Укріплення конусів мостів та шляхопроводів.

Укріплення конусів мостів та шляхопроводів геогратками ГЕОДОР.

Застосування геограток для зміцнення конусів мостів і шляхопроводів, а також укосів земляного полотна і природних схилів дозволяє:

  • зменшити кількість будівельних матеріалів та суттєво знизити транспортні витрати;
  • надійно закріпити грунт на укосах до утворення стійкого покрову;
  • знизити технологічні витрати на укріплення конусу;
  • забезпечити довговічність конструкції;
  • запобігти виносу частинок ґрунту вітром і водою;
  • сповільнити швидкість впливу поверхневих вод;
  • забезпечити сучасний дизайн укріплення за рахунок використання мозаїчної структури поверхні, що створюється чарунками георешітки та вибором заповнювача з щебеня яскравих кольорів.

Технологія виконання робіт наступна:

Роботи починаються з планування поверхні конусів.

Після цього виконується поверхневе ущільнення ґрунту і піску електричними трамбівками.

Наступна технологічна операція передбачає укладання нетканого полотна. Наткане полотно укладається на всю поверхню конусів

Кріплення полотна відбувається за допомогою пластикових анкерів «Геодор»,крок установки яких призначається в залежності від умов місцевості і рельєфу. Нижні кінці полотна заводяться в траншею (типу обойми) для упору розміром траншеї 40 х50 см.

Після цього виконується встановлення геограток окремими секціями у розтягнутому стані. Секції розтягуються на всю ширину конструкції і тимчасово закріплюються по кутах і краях.

Кріплення геограток виконується анкерами «Геодор».

У верхній частині укосу закріплення геограток виконується в кожній секції із запуском на 20 – 30 см. під шафову стінку, або згідно з проектним рішенням.

Кріплення секцій між собою виконується анкерами в кожну секцію у напрямку зверху вниз, через осередок у поперечному напрямку.

Нижні кінці геограток заводяться в траншею для бетонування конусів.

Останню операцією є засипання геограток гранітним щебенем.

Заповнення чарунок геограток виконується механізованим способом безпосередньо з автосамоскидів і вручну, шляхом засипання на всю товщину і поверх граток на 5 см гранітним щебенем фракції 5-20 мм.

Після цього проводять вирівнювання, планування щебеню, ущільнення щебеню, усунення надлишків; бетонування геограток і упорів.

Бетонування упорів розміром 50х50 см виконується бетононасосом безпосередньо в опалубку з ущільненням глибинним вібратором.

Бетонування площадок на основах і біля шафової стінки виконують шириною 0,8 – 1,- м., товщиною шарів 15 см.